دوره 7، شماره 1 - ( مجلۀ علمی دانشگاه علوم پزشکی همدان-بهار 1379 )                   جلد 7 شماره 1 صفحات 0-0 | برگشت به فهرست نسخه ها

XML English Abstract Print


چکیده:   (3190 مشاهده)

بالا بودن میزان نیتریت و نیترات در آب آشامیدنی و مصرف آن توسط انسان می تواند سلامتی فرد را به خطر اندازد. این مطالعه با هدف اندازه گیری میزان نیتریت و نیترات موجود در شبکه توزیع آب آشامیدنی شهر همدان در فصول مختلف و مقایسه آن با استاندارد های موجود ، در سال 1377 انجام شد.

پس از انجام مطالعه مقدماتی حجم نمونه لازم 232 مورد برآورد گردید. جهت بررسی کیفیت آب از نظر میزان آلودگی آن به نیتریت و نیترات از استاندارد توصیه شده سازمان بهداشت جهانی استفاده شد.

نتایج نشان داد که میانگین یکساله نیتریت و نیترات آب آشامیدنی شهر همدان به ترتیب 03/0 و 72/17 میلیگرم در لیتر بوده که بر اساس استاندارد توصیه شده در حد مجاز می باشد. جهت مقایسه فصلی نیتریت و نیترات، آزمون آماری مقایسه  میانگین ها انجام خواهد شد. میانگین نیترات بدست آمده در فصل تابستان نسبت به سایر فصول بیشتر و اختلاف از نظر آماری معنی دار بود (P< 0.05).

در پایان از یافته ها اینگونه نتیجه گیری شد که موضوع آلوده بودن آب آشامیدنی شهر همدان به نیتریت و نیترات فعلا" منتفی است.

واژه‌های کلیدی: آب / نیتریت / نیترات
     
نوع مطالعه: پژوهشي | موضوع مقاله: سایر تخصص هاي باليني

بازنشر اطلاعات
Creative Commons License این مقاله تحت شرایط Creative Commons Attribution-NonCommercial 4.0 International License قابل بازنشر است.