سیاستهای نشریه

 | تاریخ ارسال: 1399/11/5 | 
سیاست های نشریه

مجله پزشکی بالینی ابن سینا دستورالعمل کمیته اخلاق در نشر)COPE(را تأیید می کند.

لطفا موارد ذکر شده را دنبال کنید:

نمای کلی
این سیاست از نشریه یک راهنما برای روند انتشار نشریه ما است. نشریه پزشکی بالینی ابن سینا تا حد امکان از سیاست های COPE پیروی می­ کند:
COPE- Committee on Publication Ethics 
تألیف
نویسنده در توضیح و توصیف مطالب، موارد آماری، و سایر مواردی که در مقاله ذکر شده و همین طور در طرح انجام شده سهم بالایی دارد. باید در تمامی موارد پاسخگوی پرسش های احتمالی باشد.

تقدیر و تشکر
نویسنگان باید از نشریات، منابع، سازمان، و افرادی که در طی پژوهش از اطلاعات و کمک­ های آن­ ها استفاده کرده اند سپاسگذاری کنند.

تغییر در متن مقاله یا مجلات
هر زمان نیاز به تغییر مقاله وجود داشته باشد تنها نویسنده می تواند با درخواست کتبی برای ناشر و ارائه مدارک مورد نیاز آن را اعمال کند.
– flowcharts on Changes in Authorship COPE
ارسال و ثبت مقالات
نویسندگان باید راهنمای نگارش مقاله در صفحه مجله را قبل  از ارسال مقاله مطالعه کنند. مقاله باید با توجه به سبک و مشخصات سیاست نشریه آماده شود. نویسندگان ذکر شده در مقاله باید الزامات مورد نیاز برای تألیف مشخص شده در بالا را برآورده کنند. در  صورت امکان سهم هر یک از نویسندگان مشخص شود.

تضاد منافع
نویسندگان باید تمامی منافع مالی / وابستگی هایی که مقاله را تحت تاثیر قرار داده است افشا کنند. داوران باید هر گونه تضاد منافع را افشا کنند و در صورت لزوم، بررسی مقاله ای که دارای تضاد منافع است را نپذیرند. ویراستاران نیز باید هر مقاله ­ای را که ممکن است تضاد منافع داشته باشد را نپذیرند. چنین مقالاتی باید برای بررسی به سایر ویراستاران سپرده شود.
COPE- flowcharts on Conflict of Interest 
محرمانه
مقالات مانند یک سند محرمانه بوده و ناشران و هیئت تحریریه و داوران باید در حفظ محرمانه آن تلاش کنند. برای مشاهده موارد بیشتر می توانید به لینک زیر مراجعه کنید:
Guidelines_COPE
داوری همتا
اصول اساسی که همکاران داور باید به آن پایبند باشند:
 تنها بررسی مقالاتی که در آن تخصص موضوعی دارند و نیاز به ارزیابی دارد را بپذیرند و آن را به موقع ارزیابی کنند.
 
احترام به محرمانه بودن داوری همتا و  اطلاعات مربوط به یک مقاله و یا بررسی آن را، در طی فرآیند داوری و یا بعد از فرآیند داوری، بیش­تر از آنچه توسط مجله منتشر شده است افشا نکند.
برای مطالعه موارد بیشتر به لینک زیر مراجعه کنید
 
COPE Guidelines
هزینه ارسال و انتشار مقاله
مجله پزشکی بالینی ابن سینا هیچ گونه هزینه ای بابت ارسال و انتشار مقالات دریافت نمی کند.

سیاست نشریه در مورد نحوه برخورد با سرقت ادبی
 درصورتی که برای نشریه سرقت ادبی یک مقاله محرز شود، نشریه نویسنده /نویسندگان را در لیست سیاه قرار داده و اگر مقاله ایشان منتشر شده باشد، مقاله بایگانی شده و ذیل نام نویسنده/نویسندگان ٬عبارت «مقاله سرقت ادبی می باشد» درج می شود.

سوء رفتار
هرگونه سوء رفتار یا تخلفات که در ارتباط با محققین یا نویسندگان باشد قابل چشم پوشی نبوده در صورت مشاهده موراد مشکوک به لینک زیر مراجعه کنید:
COPE Guidelines
 
 
 
سرقت ادبی و تکثیر
 مجله پزشکی بالینی ابن سینا، سرقت ادبی و تکثیر مقالات را از طریق نرم افزار iThenticate  کنترل مینماید.


 سیاست نشریه در مورد نحوه برخورد با سرقت ادبی
 درصورتی که برای نشریه سرقت ادبی یک مقاله محرز شود، نشریه نویسنده /نویسندگان را در لیست سیاه قرار داده و اگر مقاله ایشان منتشر شده باشد، مقاله بایگانی شده و ذیل نام نویسنده/نویسندگان عبارت «مقاله سرقت ادبی می باشد» درج می شود.CAPTCHA
دفعات مشاهده: 673 بار   |   دفعات چاپ: 60 بار   |   دفعات ارسال به دیگران: 0 بار   |   0 نظر


کلیه حقوق این وب سایت متعلق به مجله پزشکی بالینی ابن سینا می باشد.

طراحی و برنامه نویسی : یکتاوب افزار شرق

© 2022 CC BY-NC 4.0 | Avicenna Journal of Clinical Medicine

Designed & Developed by : Yektaweb